| DanySpeedy a întrebat:

Ce parere aveti:
Un motor 1.9 TDI 105 CP este mai rapid decat un motor 1.6 16v 105 cp?
( Stiti voi la ce ma refer prin mai "bun" ca performante care face 0-100 km/h mai repede fiabilitate etc big grin)

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| silvester13051996 a răspuns:

Pana la urma conteaza caii de la roata si ce ai ziss uh cu fiabilitatea(chiar nu stii ce e aia) este manevrabilitatea masinii care conteaza pe sasiu pneuri si multe dar multe altele, dar motoarele sunt la acelasi nivel iti recomand diesel-ul

| frumuselu90 a răspuns:

1,6 o sa castige doar la sprint insa nu o sa ramana mult in fata TDI-ului depinde de mai multi factori aici...

| DanySpeedy explică:

Silvester Fiabilitate inseamna
fiabilitatea = functionare optima in timp indelungat, Mai pe intelesul tau care motor este mai bun mai rezistent...happy

| cccristi a răspuns:

Depinde pe ce masina e motorul happy ca una poate sa fie mai grea decat cealalta...

| Мариус a răspuns:

Benzina bate dieselul la sprint (banuiesc ca cel de 1.6 e pe benzina)asa ca eu mizez pe 1.6 big grin

| Sofer a răspuns:

1.6 16v are avantajul la pornire dar diesel il face la drum lung la viteza ca il ajuta turbo.