| Alexiaalee12 a întrebat:

Am o problema cu un golf 4, porneste dar nu pleaca de pe loc, planetara e in regula, frana de mana nu este ridicata. Prima data cand mi-a facut asa, am pornit-o de 4 ori, a 4-a oara a plecat de pe loc zbicind, de data asta nu pleaca nici cum de pe loc.

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vezi daca functioneaza cilindrul receptor de pe cutia de viteza. Poate ramane blocat in pozitia pedalei apasate.

| vatadezahar24 a răspuns:

Buna! Vezi sa nu fie ceva cu ambreajul, am nevoie de mai multe detalii. Poate e si frana blocata sau ramane blocata.

| Alexiaalee12 explică (pentru vatadezahar24):

Nu stiu cum sa explic, cutia de viteza nu este intr-o treapta de viteza, e pe liber, cand pornesc masina zbiceste ca si cum ar fi in viteza si se opreste. Tin piciorul pe ambreiaj sa o pornesc si sa bag a 1-a, dar aceiasi chestie nu pleaca de pe loc. Cand eliberez de tot piciorul de pe ambreiaj si accelerez trepideaza si se opreste.

| vatadezahar24 a răspuns (pentru Alexiaalee12):

Bănuiesc ca este ceva legat de cutia de viteză atunci, eu zic să mergi la un service