| anonim_4396 a întrebat:

Ce piese imi trebuie pentru a face o tricicleta dar cu jante de masina?

3 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Ai nevoie de niste pedale,un lant,un cadru, o punte spate cu diferential de la dezmembrari (daca are diferential autoblocant cu atat mai bine, ai aderenta sporita), si un sistem care transmite miscarea de la pedale la cardan.
Se poate adapta chiar un schimbator, cel de Raba am inteles ca s-ar potrivi daca nu cauti unul de Saviem.
Jante sa cauti de 22 ca sa se potriveasca anvelopele de mai jos
https://www.olx.ro/......6D9oA.html

| VyRuS112 a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Cadrul sa il fac eu?
sau sa iau de la biciclete ceva gen?

| VyRuS112 a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Si in plus as vrea ca jantele sa stea inclinate