| blond1x a întrebat:

Ceva recomandări/sfaturi pentru examenul auto? laughing)

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Multă multă atenție, mai ales la trecerile pentru pietoni. După ce ai dat prioritate, mai uită-te o dată să vezi dacă nu mai vine cineva. Și pentru că se spune că oamenii înțelepți învață din greșelile altora, îți spun ce am greșit eu când am dat orașul: am oprit când mai aveam 3 secunde verde la semafor(mi-a zis examinatorul: unde ai văzut tu în legislație să oprești așa? dacă nu aveai temporizator, mai opreai?) și am uitat să schimb banda; circulam pe banda a doua laughing, deci să nu faci ca mine

| blond1x explică (pentru anamariarot):

Wtf... păi da nu mai era timp! Dar, îți zice el:" în urmatoarea intersecție fă dreapta", și tu te încadrezi pe banda 1, sau când e un giratoriu îți zice din timp ieși pe a nu știu câta ieșire, adică îți da timp de gândire? super cu camere acum laughing

| anamariarot a răspuns (pentru blond1x):

Îți zice din timp, stai liniștit laughing

4 răspunsuri:
| Voro a răspuns:

Legislatie si chestionare la greu, fara emotii si atentie la orele de scoala si de condus.

| blond1x explică:

PS: Proba practică ( Orașul)