| eusebiu27 a întrebat:

Sfaturi pentru a avea reusita la examenul auto?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Invata Legislatia Rutiera din scorta in scoarta si vei avea sanse mari la examen! Succes!

| SkyPilot a răspuns:

Calm! Nu ai unde sa te grabesti. In primul rand ai grija de viteza si de prioritati.

| EcceHomo a răspuns:

Am un sfat, de fapt este o lozincă leninistă:
"Învățați, învățați, învățați!"

| Treaem24 a răspuns:

Simplu
1 înveți
2 sa nu te grăbești ia-o incet

| Floryn9 a răspuns:

Sa fii foarte atent la trecerile de pietoni, semafoare, asigurare stanga-dreapta, sa fii stăpân pe tine si sa nu iti fie frica deoarece nu iti face nimeni nimic. (Asta la exa. enul practic)...Iar pentru sala sa înveți foarte bine citind Legislația și să faci chestionare.
Multa bafta!

| Cutezătorul4k a răspuns:

Intra pe scoalarutiera.ro si faci chestionare de acolo. Ai explicatie video&audio, cu ajutorul lor am luat sala

| Thyself a răspuns:

În primul rând fă multe chestionare și caută site-uri unde îţi oferă explicaţia din Codul Rutier plus video, după caz. Eu pe școalarutieră.ro am învăţat și era fain. La sală vei avea multe emoţii, plus că te ţin ăia două - trei ore până intri la calculator. Trebuie să faci acasă 24-25 puncte la toate chestionarele să fii sigur. Și acolo la examen nu ezita să dai să vezi următoarea întrebare. Chiar dacă știi răspunsul e bine să treci prin toate fără să răspunzi de două - trei ori. Timp e berechet. De obicei primul răspuns care îţi vine în minte e cel bun, dar nu întotdeauna. La traseu mergi cât de încet poţi și mare atenţie la prioritate că acolo te pică direct. Dacă la o trecere nu vezi din cauza unei mașini încetinești din timp ca la cea mai mică apasare a franei mașina să se opreasca. Atentie insa dupa ca inainte sa demarezi sa ii dai a 1-a daca ai viteza mai putin de 10 km/h. Nu pleci cu a doua in curbe decat daca ai unghi lung pana la sensul tau, pentru ca altfel risti sa pleci prea tare si nu mai poti controla mașina. În rest din ce am observat ajută să vorbești puţin cu examinatorul, sa comunici cu el daca zice una alta. Instructorul îţi zice oricum toate trrburile astea. Vorbești cu el să faci fiecare intersecţie 8n toate modurile posibile, să nu ai noutati fix la examen.

| sasaomulsubtire a răspuns:

Sa fii atent la semnele dd circulație si la prioritate si cel mai important!-nu te contrazice cu polițistul!