| anonim_4396 a întrebat:

Cum mi dau seama ca sunt gravida?
In luna decembrie trebuia sa mi vina ciclul pe 24 si nu mi-a venit. Acuma mi-e rau...Se poate sa fiu insarcinata?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E foare probabil daca ai avut contact sexual neprotejat. Ia-ti un test de sarcina de la farmacie si fa-l. Dureaza 5 minute, costa in jur de 10 lei si rezultatul e sigur. Practic daca esti insarcinata, ai deja 9-10 saptamani, sigur se pozitiveaza orice test de sarcina.
Si daca esti si daca nu esti insarcinata trebuie sa mergi la medic neaparat. Fa-ti testul cand citesti acest raspuns si fa-ti si programare la ginecolog cat de repede. daca nu esti insarcinata, trebuie sa gasesti problema care iti determina o asemenea amenoree si trebuie s-o tratezi.

6 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Si ce treaba are asta cu auto & moto? Ai facut sex in masina sau pe motocicleta?

| alexutzza_3733 a răspuns:

Mai ca sa scapi de dubii, eu te sfatuiesc sa faci un test de sarcina sau sa mergi la ginecolog... dar u nu prea ai dat ff multe detalii... ce simptome ai?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa-ti un test si afli...

| AlinaBulina a răspuns:

Pai... fa-ti un test de sarcina. E ieftin (pana in 10 lei), afli in cateva minute rezultatul. Iti recomand sa-l repeti oricum, ca sa fii sigura. In orice caz, daca ti-a intarziat asa mult, e bine sa te duci la un medic. Chiar daca nu esti gravida, probabil e ceva in neregula. In ceea ce priveste simptomele, ele pot fi cauzate de alte 100 de chestii, asa ca nu trebuie sa te panichezi. Dar fa-ti un test neaparat.

| lalaghizi a răspuns:

Este posibil. Un test simplu iti poate confima banuielile. Apoi poti merge sigur la medic.Nu trebuie sa fi speriata.Bafta.

| yaya a răspuns:

Bina. am si eu o prietena are varsta de 22 de ani. trebuia sai vina ciclul pe data de 16 suntem in data de 22 si inca nu i-a venit. dc? are fel si fel de simtrome EX. pofta de mancare, greturi, si o mai doare din cand in cand burta de parca iar veni ciclul... dati-mi va rog un sfat bun. ce sa cred e insarcinata? MULTUMESC CU RESPECT CATALIN