| Maria_Alexandra_1989_3bBI a întrebat:

Am 11 ani, si mi-a venit ciclul de 1 luna... Dar acum trebuia sa imi vina, mi-a venit pe 25 decembrie iar acum nu mi-a venit de 5 zile. =(

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu il am de vreo 6 ani si tot nu-mi vine regulat, si tu te plangi dupa o luna?

| Violleta2022 a răspuns:

Aparitia ciclului la fetite necesita unori 12 luni sa se regleze.
Pentru a afla mai multe despre ciclul tau, vorbeste cu mama ta, care iti poate spune cu exactitate ce trebuie sa stii despre el.

| MeForeverAlone a răspuns:

Este ok, chiar dacă se spune că menstruația (ciclul) vine lună de lună, pot exista dereglări. Nu e o regulă să-ți vină mereu fix pe aceeași dată sau fix în acea perioadă a lunii. E posibil să-ți întârzie luna asta, să-ți vină mai devreme luna viitoare sau să nu-ți vină o lună, mai ales că ești la început. Nu-ți face griji, nu e nimic grav. Dacă răspunsul meu nu te convinge poți discuta cu medicul de familie.

Răspuns utilizator avertizat
| Mimi1994 a răspuns:

Stai liniștita! Deocamdată nu ai o menstruație regulata. Vorbește cu mama ta despre asta ca sa te liniștești