| SuGeAk a întrebat:

Cum montez instalatie gpl pe un golf 3 vreau instructiuni si chiar poze repede... laughing))

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Haoleu, daca te apuci de asemenea operatiuni fara sa te pricepi, doar bazandu-te pe niste tutoriale online, chiar esti un tip foarte curajos.
Eu incurajez oamenii sa isi mai schimbe uleiul singuri, mai un bec, o bujie sau un filtru (in general consumabilele), dar pentru operatiuni ce implica modificari la motor chiar ar trebui sa apelezi la ajutor specializat.

2 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa faci operatiunea asta decat la un service autorizat[agreat] pentru asa ceva, pentru ca, daca dupa montare vor aparea probleme[ceea ce nu-ti doresc] asigurarea nu iti va plati nici un ban.

| 0rlando a răspuns:

Este ilegal să montezi instalații GPL altundeva decât în ateliere autorizate pentru GPL și în afară de asta, cea mai mică greșeală îți poate transforma Golful din mașină în rachetă.