| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot fi scutit de impozitul auto

Răspuns Câştigător
| 112 a răspuns:

Te faci politist

4 răspunsuri:
| ciprian_3925 a răspuns:

Sa radiezi masinabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt scutite de impozitul pe cladiri si terenuri, de taxa asupra mijloacelor de transport sau de taxa pentru eliberarea avizelor si autorizatiilor urmatoarele categorii de persoane:
- veteranii de razboi;
- persoanele persecutate din motive politice, precum si cele deportate ori care au fost in prizonierat;
- eroii-martiri si urmasii acestora si luptatorii in Revolutia din 1989.

- Vaduvele de razboi si vaduvele veteranilor care nu s-au recasatorit beneficiaza de scutire la impozitul pe cladiri si terenuri.

- Persoanele cu handicap grav sau accentuat si persoanele invalide de gradul I sau II au dreptul la scutire de la plata impozitului pe cladiri si terenuri si de la achitarea taxei pentru eliberarea autorizatiilor pentru activitati economice.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si pentru masina

| crisa a răspuns:

Trebuie sa fii handicapat! rolling on the floor (vorbesc serios)