| MihaelaElena67 a întrebat:

Cum procedez la acest semn? Fac dreapta, am prioritate, dar daca merg inainte? Am tot prioritate? O explicatie va rog

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Unde iti este semnul?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Stai ca nu merge globul de cristal sa ghicim semnul

| roanunt a răspuns (pentru suntserios):

Cum, nu l-ai vazut? Nici eu happy

| MihaiNicu23 a răspuns:

Semnul prioritate la dreapta este valabil pana la urmatoarea intersectie, acolo vei afla pe ce directie vei avea sau nu prioritate.

| suntserios a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Semnul prioritate la dreapta?
ce e ala?

| Roxin a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Prioritate de dreapta era in intersectiile nesemnalizate...
Era...

| suntserios a răspuns (pentru Roxin):

Si acum de ce nu mai este?

| Roxin a răspuns (pentru suntserios):

Eram ironic...happy

| xerxes1 a răspuns:

Tu mai crezi in semne la varsta ta?

| cascadoryes a răspuns:

La ce semn te referi? Prioritatea de dreapta se acorda in momentul in care nu este dirijata intersectia de indicatoare, politist etc., atunci esti obligat sa acorzi prioritate de dreapta, inainte mergi numai dupa ce te asiguri si ai acordat prioritate de dreapta in intersectia nedirijata.