| Mity15 a întrebat:

Cum se pun pedalele la bicicleta?
Mi s-au rupt cele vechi si nu stiu cum se pun cele noi.

3 răspunsuri:
| newparts a răspuns:

Pai e destul de simplu iei o cheie din trusa de chei a bicicletei si desurubezi piulitele cu care sunt prinse pedalele vechi de cadru si le pui pe cele noi insuruband piulitele la loc ai grija sa strangi bine piulitele sa nu aiba joc pedalele...multa bafta

| Mity15 explică (pentru newparts):

Pedalele sunt rupte, nu sunt prinse de nimic.

| newparts a răspuns (pentru Mity15):

Am inteles asta dar vezi ca si cele rupte erau insurubate trebuie sa desurubezi ce o mai ramas din ele si sa pui cele noi... uita-te cu etentie cum erau insurubate cele vechi