| Sofer a întrebat:

Cum vi se par preturile la carburanți? Cu salariile astea de mizerie mi se pare prea mult treaba asta. Ar fi trebuit sa se dubleze salariile sa avem toți 3000 lei sa trăim decent. Asa ca vine întrebarea. Ies în câștig cu o mașină benzina +gpl unde o sa conduc în oraș și extern sau Full electric.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Interese politice ca de obicei, si asa in Romania nu renteaza sa ai masina, mai multi bani se duc in piese de schimb decat in placerea de a folosi masina in scop personal. Eu rad de astia cu motorina le-a bagat-o bine pe gat scumpirea asta, asa folosesc autobuzul. Pe mine nu ma afecteaza pentru ca am salariu de 4x mai mare fata de minimul pe economie in uk & masina pe benzina motor de 2L - 200 cai asa sa le vin de hac la fanii dieselgate laughing

| Sofer explică (pentru mgtow):

Eu te înțeleg. Dar e păcat de noi romani ca trăim ca sclavi ca să le fie bine la hoți și nimeni nu se trezește...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca fix asa functioneaza economie, dublam maine salariile si gata.

Intrebarea ta legata de masina pe benzina sau electric nu are sens fara sa spui exact ce bugete ai, cat mergi pe zi, ai statii de incarcare, stai la casa, cate drumuri faci in afara, cat vrei sa tii masina, etc etc etc

| Wr3nch a răspuns:

Argumentul clasic dat de oameni care nu stiu economie. Daca se dubleaza salariile, dar noi producem cat am produs si pana acum, explodeaza inflatia. Si dupa dao 15 pe o paine, 30 de o cutie cu branza topita si tot atat pe o bere la pet, si plangi ca era mai bine inainte si de ce au marit salariile.

| Frank51 a răspuns:

Adică tu ai sub 3000?

Uite că am găsit problema.

| Sofer explică (pentru Frank51):

Nu contează cât câștig eu. Problema e în toată tara. Ca să se schimbe ceva. Romani noștri ar trebui sa își lase mașinile acasă și sa nu mai alimenteze asa des și vor scade... Dar noi avem hoți în guvern.

| Frank51 a răspuns (pentru Sofer):

Tocmai aia e chestia, că românii câștigă mult mai bine decât îți imaginezi tu.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Ieftin

| anonimuIl a răspuns:

Mari de tot sunt prețurile azi la carburanți.

| anonimuIl a răspuns:

3000 lei salarii sunt dublate unde ești tu? Adică aveți 1500 lei pe lună?

| anonimuIl a răspuns:

Azi ca să trăiești bine îți trebuie de la 6000 lei pentru 2 persoane.

| cehos69 a răspuns:

Doar 3000 vrei? eu cu banii aia net muream de foame, esti pe economic tu din ce observ