| Tinolex12 a întrebat:

Daca as vrea sa fac automobile de ce as avea nevoie?
Pentru a deveni o companie de automobile officiala
ex: Mercedes,bmw, audi
Vreau raspunsuri serioase va rog

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Idei bune și mulți mulți mulți bani

| romeo78 a răspuns:

Vorbesc serios! Dacă nu ești un copil care visează, răspunsul la întrebarea asta, este niciodată!
Nu mai este epoca de început a automobilului, acum mai bine de 100 de ani în urmă!
Chiar, celebra Tesla, companie independentă de producție și comercializare automobile are probleme. Niciodată nu vei reuși! Se închid ele firme cu vechime sau sunt preluate de alți giganți auto, darămite să o iei de la zero! Imposibil!

| Tinolex12 explică (pentru romeo78):

Deci e clar ca de la zero nu pot, mersi de raspuns

| romeo78 a răspuns (pentru Tinolex12):

Gândește-te că Mercedes Benz pentru facelift-ul modelului E-class din 2013 a cheltuit aproximativ 1 miliard de euro. Iar, pentru o mașină de la zero, îți trebuie studio de design, tunel de vânt, bancuri de încercat motoare, suspensii, teste de rezistență la coliziune. Dar, mai ales, dacă reușești să creezi un prototip funcțional, circuit de testare, iar ulterior trebuie să îl omologhezi pentru circulația pe drumurile publice.
Iar, după ce treci de toate astea, trebuie să găsești investitori care să te sprijine financiar!

| Tinolex12 explică (pentru romeo78):

Aha multumesc de raspuns, m-ai ajutat foarte mult cu informatii foarte bune :]]]]