| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca pare o prostie dar am 16 ani si am strans 3000€ din lucrat la restaurant ca si chelner de la 14 ani, cu noroc in vacantele de vara.
De la 13 ani strang banii acestia(+colindat si mers pe la bunici banii s-au strans ei)
Acuma ca am 16 ani m-am decis ca vreau sa cumpar in 2000€ un audi a4 mai vechi sau un mercedes w124, si in restul de 1000€ sa pun la punct cat de cat masina.
Are rost sa fac achizitia, pot sa o vand mai scump si sa fac si eu un profit de 500€, 1000€?
Stiu ca e o nebunie la 16 ani dar chiar vreau sa fac bani!
Vreau raspunsuri serioase chiar daca sunt inca un copil.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu te pricepi la mașini, riști.

| 6Radu5 a răspuns (pentru sadrian46):

La mecanica ma va ajuta si tata si nu mai am costuri cu mecanicul doar cu piesele.

| sadrian46 a răspuns (pentru 6Radu5):

Dacă tata se pricepe la mecanică.