| uncetatean123 a întrebat:

Daca îmi fac asigurare la un scuter, adun bonusuri? Iar atunci cand voi avea o masina acele bonusuri se vor aplica si la asigurarea masinii?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bonusurile pe care le aduni se aplica numai la acel scuter, nu la alte masini sau utilaje si nu sunt transmisible altora.

| uncetatean123 explică (pentru Violleta2022):

Pai de ceva timp asigurarea se face pe persoana si daca am bonus la o masina b8 sa zicem, acesta se aplica la toate autovehiculele pe care le inregistrez ulterior pe numele meu, la fel si cu scuterul 2 asiguratori pana acum mi.au confirmat faptul ca bonus din asigurarea de la un scuter se aplica si la o masina dar nu se cumuleaza

| Violleta2022 a răspuns (pentru uncetatean123):

Vorbeste cu asiguratorul si vezi in ce masura poti folosii bonus-urile, daca sunt transmisibile si daca le poti pastra de la un an la altul sau pe mai multi ani.

| uncetatean123 explică (pentru Violleta2022):

Bonusul expira daca uiti sa iti asiguri macar una dintre mașini o zi din an.