| anonim_4396 a întrebat:

Daca ma angajez la oreprezentanta Dacia, informatiile despre automobil sunt in franceza sau romana?

Este vorba de informatii tehnice:diagnoza si datele tehnice.

Răspuns Câştigător
| radu5691 a răspuns:

Reprezentanta, in tara sau in strainatate? In tara sunt in romana si intr-o limba de circulatie internationala!

1 răspuns:
| pufulescu a răspuns:

Eu zic ca au manualele in romana dar nu se stie ce " bomba " de firma e acea reprezentanta. Sunt mici sanse sa fie in franceza, dar acum depinde pe ce post te angajezi acolo. Daca esti inginer tu va trebui sa te descurci cu franceza, daca esti mecanic iti va traduce cineva sigur. Sa-ti mai spun ceva, bine ar fi ca testerul sa fie cu limba franceza si tu sa stii franceza fiindca traducerile acelui program sunt deosebit de proaste, nu vei intelege mai nimic.