| anonim_4396 a întrebat:

Daca masina mea nu are proiectoare de ceata din fabrica si ii pun eu are vreo problema? e legal?

Răspuns Câştigător
| 13 a răspuns:

Nu este nici un fel de problema. Doar ca trebuie montate intr-un service autorizat RAR pentru a asigura o montare si o functionalitate corespunzatoare pentru modelul respectiv al masinii dumneavoastra.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este legal doar daca proiectoarele sunt omologate la RAR si sunt trecute in cartea de identitate a masinii.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca pui proiectoare speciale pentru modelul tau de masina, si ai loc pentru ele in bara, nu te intreaba nimeni de sanatate.
Daca pui proiectoare cum am eu la avatar, poti avea probleme daca esti prins cu ele aprinse, nefiind omologate. Eu insa le aprind rar, doar pe ceata, iar daca ma intreaba ceva la vreun control, le declar nefunctionale, doar pentru aspect.