| bibi2085 a întrebat:

Buna happy Am o dacia logan 1.4 benzina, an fabricatie 2006. nu a avut niciodata montate proiectoare de ceata si vreau sa ii montez. problema este ca nu stiu exact ce trebuie sa cumpar sau daca are ceva din fabrica (ma refer la cablaje sau panou, relee. etc). daca are cineva idee si ma poate lamuri sau daca a fost in situatie asemanatoare si a rezolvat, va rog ajutor happy dau funda happy

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Duceti-va la un electrician. Dai 20-30 lei si va face legatura. Cu partea electrica nu e de joaca. Se monteaza farurile cu proiectoarele de ceata si daca nu aveti bloc de lumini cu comanda separata pentru proiectoare se fac niste legaturi pentru ca acestea sa se aprinda odata cu pozitia, sau o data cu farul ceata spate.

| ombladon a răspuns (pentru mgtow):

Proiectoare care sa se aprinda in acelasi timp cu pozitiile, de unde le scoti?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru ombladon):

E sofer pro(fesioni)st, ce stim noiwinking

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mergi la un electrician auto, sau la un pasionat al modelului, care il cunoaste foarte bine. Acesta iti va spune exact ce are masina si ce nu, ca sa stii ce sa cumperi. Citeste topicul asta, e exact ce te intereseaza: http://www.loganclub.ro/forum/montaj_proiectoare-t1406.html