| Feyenooord666666 a întrebat:

Daca mi-am schimbat numele mai trebuie schimbata si rovinieta? Eu din cate stiu nu...

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Rovinieta ramane valabila, pe intreaga perioada de valabilitate, atata timp cat este valabil si numarul de inmatriculare, indiferent de proprietarul masinii si de schimbarea numelui acestuia.
Chiar si in cazul schimbarii numarului de inmatriculare rovinieta poate ramane valabila daca schimbarea este comunicata catre CNADN din Romania.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Rovigneta e pentru masina nu pentru sofer

| Feyenooord666666 explică (pentru suntserios):

Dar dar e inregistrata pe vechiul nume.