| CiPr1onE a întrebat:

Am facut rovinieta auto in Martie anul in curs si de curand am schimbat numarul masinii. Toate datele sunt aceleasi mai putin nr de inamtriculare. Mai pot folosi rovinieta (e facuta pe 1 an), sau trebuie sa platesc pentru alta?

Răspuns Câştigător
| Dalidah a răspuns:

Isi pierde valabilitatea. Trebuie sa faci o cerere de schimbare a numarului de inmatriculare. http://www.auto.ro/......52032.html

1 răspuns:
| iKronstadt a răspuns:

În cazul tău, rovigneta este nulă. Asta e. Orice schimbare are avantaje și dezavantaje.