| DrujbanDusman12345 a întrebat:

Sunt minor, am condus masina a lor mei. Am iesit din masina (deci nu sunt la volan iar masina nu este pornita). Vine politia si ma intreaba da eu am condus pana acolo. Eu zic ca nu "A condus-o tata". Ei imi iau datele de pe buletin si pleaca. Daca se uita pe camerele de filmat de pe strazi ce se poate intampla

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai condus masina dar nu erai la volan. Cum vine asta?

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa cum furi lucrurile altora si faci ilegalitati, pari a fii un copil inconstient, care se joaca cu legea si mai devreme sau mai tarziu va ajunge cu dosar penal sau posibil dupa gratii.
In acest caz nu vad decat lipsa totala de supraveghere si educatie de la parintii tai.
Pacat ca-i posibil sa ajungi delicvent la anisorii astia.

| anonim3248 a răspuns:

Nimic nu se întâmplă.

| DrujbanDusman12345 explică (pentru anonim3248):

Ma faci sa ma simt mult mai bine, dar mi-au mai dat o data amenda pentru ca am arata degetul mijlociu la o camera dintr-un parc in care stateam(nu sunt mandru de acest act). Au venit si mi-au dat amenda 100 de lei si mie si unui prieten care isi facuse nevoile la un copac. Nu ne-am certat cu ei chiar daca nu n-i s-a parut un motiv destul de bun pentru o amenda. In concluzie politistii din ghiroda se cam plictisesc si nu m-ar mira sa se puna sa se uite pe camere

| anonim3248 a răspuns (pentru DrujbanDusman12345):

Dacă era ceva te luau cu ei și era chemat și un părinte.

| DrujbanDusman12345 explică (pentru anonim3248):

Mersi mult de sfat ca eram cam panicat. iti dau sticla de whisky daca ne vedem vreodata. Un dulap metalic nu stiu sigur la ce iti trebuie dati-l iau si pe ala

| suntserios a răspuns (pentru DrujbanDusman12345):

Anonim3248 te cam minte.
Se pot uita pe camera daca au vreo suspiciune si au chef de asa ceva.

| DrujbanDusman12345 explică (pentru suntserios):

Si apoi ce se poate intampla? Dosar penal? Teoretic nu m-au prins la volan. Sau se pune ca si dovada ce se vede pe camera?

| anonim3248 a răspuns (pentru DrujbanDusman12345):

Când mai scrii pe internet ce fapte bune faci să nu mai scrii și de unde ești mai ales dacă e și o comună mică.

| Liviu a răspuns (pentru DrujbanDusman12345):

Daca eu vin si iti zgarii masina, si ma filmeaza camera, in teorie politia nu m-a prins in acel moment, nu?

| suntserios a răspuns (pentru DrujbanDusman12345):

Se deschide un dosar penal, exista un proces si un judecator hotaraste daca filmarile si probleme aduse de procuror au sens sau nu pentru a dovedi infractiunea.

| DrujbanDusman12345 explică (pentru anonim3248):

N-am zis niciodata ca am facut ceva era la modul teoretic

| DrujbanDusman12345 explică (pentru suntserios):

Multumesc de raspuns, dar s-a rezolvat situatia nu se mai intampla nimic pana la urma.