| svenhassel13 a întrebat:

Daca te ia pistolul de la politie iti vine acasa amenda?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul ca esti prins de aparatul radar, cu o viteza peste cea legala pe segmentul de drum, esti oprit si amendat pe loc de politist.
Se poate si sa-ti trimita procesul-verbal de contraventie la domiciliu, daca nu face fata numarului de vitezomani prinsi.

| svenhassel13 explică (pentru Ioandelasal):

Ești sigur de asta? Era o porțiune de 70 la ora, eu aveam cam 110-120, când l am văzut cu pistolul la nas m-am albit instant, am frânat pana la 60, dar răul fusese făcut

| ClaRa91 a răspuns (pentru svenhassel13):

Bucu sau Ograda?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu nu am auzit inca in Ro caz concret de amenda de viteza care sa vina acasa. De obicei te opresc pe loc

| Darius50boss a răspuns:

Poate să îți vină amenda acasă

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Hai lasa, trebuia sa te ingrijorezi daca aveai 150 te mai iarta si pe tine la destrabalari tineresti

| MarcMihalko a răspuns:

Buna ti-a venit amenda