| Cosoop a întrebat:

De ce nu functioneaza AC la un opel astra G motor 1600 benzina
Am schimbat radiator AC compresoru porneste pe direct monocontactu schimbat. Ce poata sa aiba?

7 răspunsuri:
| Gabitzu246 a răspuns:

Climatronic sau nu? da niste detalii.

| Cosoop explică (pentru Gabitzu246):

Nu este climatronic.
AC normal

| MariusTM92 a răspuns:

Ai bagat freon? Daca tot ai schimbat atatea...

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru MariusTM92):

Subscriu.
Fara freon nu porneste.
Iar freon bagat fara diagnoza = freon eliberat in atmosfera, cam in toate cazurile.

| Cosoop explică (pentru MariusTM92):

Da

| Cosoop explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Adica diagnoza la ce?
vacumare si solutie de contrast, sau diagnoza la calculator?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Cosoop):

Este acel aparat care baga freon, dar inainte face niste teste.
Cred ca de vacuumare si solutie de contrast e vorba... Nu m-am ocupat eu cu asta, dar aparatul statea la mine in hala, si venea alt mecanic sa lucreze cu el.