| simpluEu. a întrebat:

De ce se mai plateste rovinieta cand strazile sunt pline de gropi? de parca ar fi dupa un bombarbament.

13 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Din aceeasi cauza din care se platesc asigurarile de sanatate desi sistemul sanitar e la pamant, din aceeasi cauza din care platim asigurari sociale desi se pare ca doar cei care vor trai 70 de ani vor mai primi o pensie de mizerie, din acelasi motiv pentru care platim impozite desi mare parte din bani ajung in buzunarele celor care ii gestioneaza si acolitilor lor.
Luand lucrurile mai in amanunt, totusi banii incasati din taxa de drum sunt folositi doar pentru drumurile nationale, care nu sunt chiar asa de sparte.

| andi a răspuns:

Pai daca au nevoie hotii de bani, iar daca nu platesti si te prinde amenda e de 10 ori mai mare. hoti pe fata. banditi, escroci. of trebuie sa ma aptin...bip bip bip

| Ben. a răspuns:

Ca sa se poata plimba guvernantii q elicopterul.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Pentru ca statul are nevoie de bani.

| mircea a răspuns:

Cand mergi prin gropi nu se plateste nimic, dar intre doua gropi mai este si putin drum, nu? pentru bucatica aceea de drum mica, mica dintre gropi trebuie sa platesti! e clar?

| nicp a răspuns:

Ca mai avem nevoie de taxe...nu sunt suficiente.

| jani a răspuns:

Ca sa nu platim degeaba asigurarea...in fine...statul castiga si noi... dam din buza...asa e traiu la romani...traies hotii... iar cei corecti...cauta dreptatea

Răspuns utilizator avertizat
| oooooooo a răspuns:

Ce intrebare! pai nu trebuie sa ii platim pe cei care ar trebui sa ne faca drumurile? ca nu le fac si ne iau banii, asta e bafta lor, asa fac baietii ''destepti''.

| d0i0n0 a răspuns:

Sa trebuie ca sa ple
atasca prosti laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Stai liniștit, fabrica de autoturisme să dea faliment sau service-rile?
Taxă de drum - mașină nouă la purtător.
Călătorie plăcută cu mai puține gropi în asfalt.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Strazile arata asa pentru ca banii nu ajung la repararea lor. Se platesc lucrari care nu se efectueaza.

| fany74 a răspuns:

Guvernantii de unde isi iau salarii? din taxe si impozite, NU?