| waXonwaXoff a întrebat:

Am vazut aseara pe PRO TV cazul acela despre femeia care a devenit barbat.
Ce parere aveti despre faptul ca statul ii plateste operatia? Adica sunt multi pacienti care au nevoie de sute de mii de euro ptr. operatii sau transplanturi.Si pe TPU la blog este un topic cu rolul de a ajuta.Este postat acolo din 16 martie anul curent.Cati dintre voi ati donat bani ptr. fata aceea?

Romania este inca in criza,desi Boc crede ca am iesit iar statul plateste operatia de schimbare de sex a unei nenorocite ptr. ca el(statul) considera acest lucru un caz psihiatric sau ceva de genu.

Vreau sa aud glasurile voastre, ce parere aveti?

P.S
Mai stiu un caz cu un satuc in care s-a construit un parc de joaca pentru copii iar in sat nu erau decat cativa copii iar in rest erau batrani.Si in loc sa construieasca strazi deoarece strazile erau pline de noroi si gropi au construit leagane,topogane,balansoare.

ROMANIA TARA TUTUROR POSIBILITATILOR!

7 răspunsuri:
| waXonwaXoff explică:

@bugy963 iese, iese da' nu prea se vede.

| mdany a răspuns:

Deci nici nu am stiut ca statul ii plateste operatia.Mi se pare o tampenie pe langa faptul ca sunt zeci si sute de persoane cu handicap(cei cu probleme reale), care au nevoie de ajutor.Ce sa mai comentez ca oricum vom ramane o tara naspa.Sa nu mai zica altii ca Romania este o tara placuta ca pe asta n-o mai cred.Adica tu te multumesti cu un trai de iti smulgi parul din cap, cand altii se lafaie cu mii de euro din urma muncii tale? Hm.

| criisz a răspuns:

Eu am fost socata, nu mi-a venit sa cred ca medicii sustin asemenea tampenie si culmea, pe banii statului. Din punctul meu de vedere, acea femeie trebuia internata intr-un ospiciu pentru boli mintale ( asa o putea ajuta statul, mult mai ieftin). Statul acopera financiar operatii pentru schimbarea de sex in timp ce batranii mor de foame pentru ca le ia din pensii, copii bolnavi si saraci se sting in bratele parintilor pentru ca n-au bani sa le asigure tratamentele iar spitalele sunt desfiintate. Traim in Romania, se vede!

| danaG a răspuns:

Pai clar ca e o prostie,ptr ca sunt incepand cu fem gravide ,copii mici ,pana la oameni in varsta care mor prin spitale(unii ptr ca nu au bani de spaga ptr dr),altii care nu au nici macar o mizerie de salariu,iar statul...face ce vdm la tv,adica mai nimic ptr cei ptr care ar trebui sa faca ceva cu adevarat!vorbele sunt de prisos,ptr ca asta e un subiect care se poate dezbate la nesfarsit!

| danaG a răspuns:

Pai clar ca e o prostie,pentru ca sunt incepand cu fem gravide,copii mici,pana la oameni in varsta care mor prin spitale(unii pentru ca nu au bani de spaga pentru dr),altii care nu au nici macar o mizerie de salariu,iar statul... face ce vdm la tv, adica mai nimic pentru cei pentru care ar trebui sa faca ceva cu adevarat! vorbele sunt de prisos, pentru ca asta e un subiect care se poate dezbate la nesfarsit!

| XByancaElenaX a răspuns:

BUNA dEAGles Eu am un catel beagle:Xbig grinbig grinpuppy dog eyes
orkum ai dreptate in privinta aceasta si eu am vazut cazu
-l daca este oameni cu sindrom down sau alte boli
nu platesc dapai pentru handicapata aia mi se pare o Prostie mare cu P MARE sa plateasca singura si in primul rand mi se pare
si ca este cam neortodox in sensul ca d-zeu a dat sa fim
barbat barbat suntem sau femeie femeie suntem
oricum ai dreptate mai bine construiau si ei adica faceau niste strazi
si apoi leaganele si.etc etc...
''
Romania este tara badjocorilor''
Eu mi-am spus punctul meu de vedere.

| GeOrGiAnA00 a răspuns:

Mie nu mi se dretp sai dea bani pentru o operatie de schimbare de sex. in loc sa ne dea noua bani ii da ei.