| waXonwaXoff a întrebat:

Am vazut aseara pe PRO TV cazul acela despre femeia care a devenit barbat.
Ce parere aveti despre faptul ca statul ii plateste operatia? Adica sunt multi pacienti care au nevoie de sute de mii de euro pentru. operatii sau transplanturi.Si pe TPU la blog este un topic cu rolul de a ajuta.Este postat acolo din 16 martie anul curent.Cati dintre voi ati donat bani pentru. fata aceea?

Romania este inca in criza, desi Boc crede ca am iesit iar statul plateste operatia de schimbare de sex a unei nenorocite pentru. ca el(statul) considera acest lucru un caz psihiatric sau ceva de genu.

Vreau sa aud glasurile voastre, ce parere aveti?

P. S
Mai stiu un caz cu un satuc in care s-a construit un parc de joaca pentru copii iar in sat nu erau decat cativa copii iar in rest erau batrani.Si in loc sa construieasca strazi deoarece strazile erau pline de noroi si gropi au construit leagane, topogane, balansoare.

ROMANIA TARA TUTUROR POSIBILITATILOR!

Răspuns Câştigător
| BRG a răspuns:

Părerea mea este că acea femeie care a devenit bărbat nu trebuia să fie ajutată de stat, nu era o urgență majoră, viața ei mergea bine și dacă rămînea așa cum a lăsat o Dumnezeu, adică femeie, eu personal nu sînt de acord cu astfel de oameni care nu sînt mulțumiți de cum arată(excepție făcînd handicapuri grave, ori din naștere ori din vina doctorilor, și dacă se pot corecta pe parcurs prin o operație atunci merită tot sprijinul statului), dar așa că aia a vrut să se transforme din femeie în bărbat, mi se pare demență totală, și m ai rău statul a ajutat o, în loc să ajute persoanele cu handicap, care nu putem muncii, ba m ai mult se taie și gratuitățile la medicamentele de diabet, o ajută pe aia care nu are nici pe dr@cu să se opereze, păcat de oamenii care conduc această țară. Vorba lui popa din vacanța mare, binecuvîntează doamne această casă, și pe dobitocii care locuiesc în dînsa.