| Shainitaini a întrebat:

Salut,mi-am bagat din greseala cheile de la masina in masina de spalat, nu mai imi merge telecomanda, am fost sa schimb bateria, telecomanda are curent, cipul nu s-a stricat ca masina porneste si se inchide manual. E vb de un audi a4 b6 din 2003, cum fac sa conectez telecomanda inapoi cu masina? Am incercat sa o tot bag, dar apas toate butoanele dar nimic

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Schimbi telecomanda.

| Shainitaini explică (pentru Bula):

Pai asta nu mai este buna?

| Bula a răspuns (pentru Shainitaini):

Pai, daca nu mai functioneaza.
E ca si telefonul (sau alta electronica) cazut in apa.

| Shainitaini explică (pentru Bula):

Pai a verificato cine mi-a schimbat bateria si mi-a spus ca are curent cheia

| KovacsB a răspuns:

S-a defectat placuta de radiofrecventa, nu are legatura cu cipul.
Cel mai probabil a intrat detergent la contactele butoanelor.
Se pot inlocui butoanele si spalata placa cu alcool izopropilic.

| Shainitaini explică (pentru KovacsB):

Si unde ar trebui sa merg sa mi le inlocuiasca

| KovacsB a răspuns (pentru Shainitaini):

Unde se fac duplicate de chei de masina, au toata aparatura necesara.