| EUU222222 a întrebat:

Deci am scos furtunul de vaacum care intra in EGR si masina mergea ok, tin sa mentionez ca e un 320d. Dupa asta am zis ca sa pun si tablita de obturare ca sa fie ce trebuie si am avut marea placere dar si o panica destul de mare, masina se transformase intr-o adevarata racheta dar de la 3.7 ture se simtea de parca ar crapa motorul si toata puterea se pierdea. Dupa ce am scos tablita si furtunul l-am lasat tot scos nu l-am pus la loc, masina tragea bine dar nu ca si cu tablita pusa dar se tura ok si nu facea figuri, intrebarea e:trebuie anulat egr din soft ca sa pot pune tablita la loc si sa traga calumea?
Simptomul asta nu l-am vazut la nimeni care a mai facut treaba asta cu egr-u.

1 răspuns:
| SoulReaver a răspuns:

Service, Egr defect s-au infundat si nu lucreaza cum trebuie. Poti face o anulare si scapi de griji.