| Mihaila_Bogdan-Iulian_1997 a întrebat:

E convenabil sa te duci in Germania si sa cumperi o masina de acolo, apoi s-o aduci la noi in tara?

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu pentru ca platesti o taxa cand vrei sa o înmatriculezi pentru Romania, mai bine o cumperi de aici

| Zaygon a răspuns (pentru RAY):

Nu mai platesti taxa. Platesti doar taxele normale pe care le platesti oricum. Eu luna asta mi-am adus masina din Germania.

| RAY a răspuns (pentru Zaygon):

Cat costa acele taxe normale in total?

| Zaygon a răspuns (pentru RAY):

Sincer nu stiu ca taicamio a fost si le-a platit, dar stiu ca plateste atat cat ar plati si daca ar fi cumparat-o de aici din piata. Ai de platit din ce stiu la RAR si inmatricularea bine si asigurarea si rovinieta.

| RAY a răspuns (pentru Zaygon):

Pai si pierde mult daca cumpara de aici?

| Zaygon a răspuns (pentru RAY):

Pai depinde daca e umblat sau nu la kilometraj. Daca o iei direct de la vanzator din curte ai sanse sa nu fie umblat. Dar daca e adusa se poate orice. Eu am luat-o din Germania(ma rog cu cine o rezolvat tata) si o luat-o direct din curte de la proprietar.

| RAY a răspuns (pentru Zaygon):

Bravo tie, acum te poti apuca de limba germana sa poti comunica cu ia ma refer, faza e sa fie si buna

| RAY a răspuns (pentru Zaygon):

Eu as putea sa merg acolo limba o stiu desi nu am probleme, as putea aduce masinii in ro dar nu stiu daca merita

| Zaygon a răspuns (pentru RAY):

Eu mi-am adus ceva mai ieftin si mai soft. laughing Asa ca pentru un pustan de 20 ani care nu are nevoie de cai multi.

| RAY a răspuns (pentru Zaygon):

Bravo tie, las ca o sa te placa acum si pe tine fata aia puppy

| Zaygon a răspuns (pentru RAY):

Ehh, las-o drecu laughing

| teamleader a răspuns (pentru RAY):

Comunicarea o vei face intr-o limba de circulatie internationala pe care o stiu si o inteleg toti.

| teamleader a răspuns:

Multi aduc masini din Germania. Exista un site cred in gernana cu tot felul de masini, poze, pret, kilometraj, pret. Cred ca este f.bine pe acest site ca deja iti poti forma o idee sau de ce nu chiar cumpara de acolo daca iti place ceva luand legatura cu cel care vinde.De pe acest site stiu pe cineva care a cumparat 2-3 masini.

| teamleader a răspuns (pentru RAY):

Nu am fost interesat sa retin acest site desi l-am vazut cu cel interesat. Stiu oameni seriosi care au luat de acolo. Este bun ca iti poti forma deja o imagine vazand masinile cum arata si pretul.Success.

| RAY a răspuns (pentru teamleader):

Desigur ca da si de ce nu sa cumperi de acolo, dar trebuie sa cunosti limba