| TăchelDRG a întrebat:

Este legal sa circul cu aceleasi numere de inmatriculare pe masina dar de alta culoare, adica fundal de alta culoare, litere de alta culoare?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este legal, placile de inmatriculare trebuie sa fie cele standardizate, altfel vei fi amendat, se retin placile neconforme si vei putea circula iarasi dupa punerea unora conforme.

| TăchelDRG explică (pentru Ioandelasal):

Am vazut la cineva placi in genul GL 44 T X R cu spatiu intre litere, e legal si cum as putea sa fac rost?

| suntserios a răspuns (pentru TăchelDRG):

Nu sunt nici alea legale.
Sunt obtinute pe pile.
Teoretic ar trebui sa raman fara certificat la primul control.

| Ioandelasal a răspuns (pentru TăchelDRG):

Nu sunt legale si nu stiu cum ai putea obtine asemenea placi.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu.