| Adrianadiafg a întrebat:

Este permis să trec peste linia continuă atunci când ies din curte si vreau sa intru pe a doua bandă de circulație?

Răspuns Câştigător
| Directioner99 a răspuns:

Daca exact dupa ce iesi din curte intri pe banda cu sensul tau de mers insa tu vrei sa mergi in cealalta directie, adica pe banda de langa, poti face lucruri asta numai daca este un segment unde este linie discontinua.Altfel sa treci pur si simplu peste linia continua nu poti.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista exceptii

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

NU.
Sper ca nu ai permis.

| Liviu a răspuns:

Pai acu sincer, cine crezi ca sta sa faca asta? Daca iesi din curte si vrei sa faci stanga, automat ca nu faci mai intai dreapta si cand e linie discontinuua treci pe bada care vrei.Te asiguri ca nu e nimeni si treci. Evident daca e politia nu prea o sa fi prea fericita.Cine crezi ca face asta? cine crezi ca iese din curte si merge 500 - sau 1km pana poate face stanga? nimeni, dar asa da bine sa se laude romanu laughing

| cfrtobias a răspuns:

Da, mai ales daca ai si o trece in fata si mai calci niste oameni tongue acum esti soferita noua?

| Denisa0954 a răspuns:

Nu. Mergi pe prima bandă până când marcajul iti va permite sa schimbi banda

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Alt meltean la volan...