| Adrianadiafg a întrebat:

Poti sa treci peste linia continuă daca intri in curte? Eu merg pe partea dreaptă a drumului casa este pe partea stângă.

Răspuns Câştigător
| bogdan13513513 a răspuns:

Nu este permis trebuie să te duci până vezi că nu mai este linie continuă și să te întorci pe partea cu casa și să intri in curte orice intrare pe banda continua este interzisă!

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Poti sa treci, nu e imposibil, insa cu amenda de rigoare. happy

| darrio2007 a răspuns:

Legal, mergi pana unde ai linie intrerupta si te intorci pe cealalta banda. Atentie unde intorci.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca nu ai voie. Legea se respecta indiferent unde ai tu casa

| Iote a răspuns:

Nu. Nimic nu permite incalcarea liniei continue. Mergi pana unde e intrerupta linia, pana la sens giratoriu, sau orice loc in care iti este permisa intoarcerea.

| gogu220 a răspuns:

Dacă te vede un echipaj poţi lua amendă, ca să nu mai zic că ar fi penibil să mai ai eveniment chiar în faţa casei. Mă certam cu cineva o dată care venea pe interzis si zicea că stă un pic mai încolo. Regulamentul rutier este acelaş pentru toţi indiferent unde stai.

| Alexandru250201 a răspuns:

Nu ai voie sa treci sub nicio forma linia continua care este ca un zid imaginar

| adriantraian a răspuns:

Legal nu cred ca este, dar daca e o zona mai putin circulata cred ca te descurci cumvawinking