| Anonim420420 a întrebat:

Salut este permis virajul la stanga peste linia continua?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dupa codul rutier nu ca civil nu ai voie. Doar politia ambulanta pompierii pot sa faca manevra interzisa. Cand nu e nimeni sau in situatie de urgenta virezi nu ai incotro

| Simpatic a răspuns:

Gandeste logic daca e linie continua...

| darrio2007 a răspuns:

Sper ca nu ai permis. Nu e voie.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu. Peste linia continua este permisa doar depasirea vehiculelor lente (agricole, tractiune animala, mopede, biciclete, etc).
In rest, nu ai voie sa calci linia continua.

| Sn4k3 a răspuns:

Nu.

| GouDidodino a răspuns:

Prietene, daca ai facut scoala de șoferi ai sti, sau doar faci pe prostul

| Daniel323 a răspuns:

Din cauza voastra s-au inventat separatoarele de trafic inalte din beton.

| TheGentleman a răspuns (pentru Daniel323):

Ce este atât de rău în acele separatoare?

Le întâlnești și pe autostradă/centură, deci?