| mgtow a întrebat:

Exista reductor pentru prezoanele de la masina? La camion am vazut dar la masina nu stiu sigur.

Răspuns Câştigător
| AresLusitani a răspuns:

Deci daca este asa ceva e foarte ok, o sa ma interesez si eu de unul sa vad daca o sa gasesc pe undeva, oricum, sa-l folosesti sanatos si sarbatori fericite!

4 răspunsuri:
| KNST a răspuns:

La ce te referi, mai exact? happy

| mgtow explică (pentru KNST):

Ca sa dai jos o roata la tir in ziua de azi nu se foloseste tehnica veche sa sari pe levier ca sa desfaci prezoanele, exista un dispozitiv numit reductor care il invarti printrun maner si usor desface fiecare surub fara mult efort fizic. In Romania nu cred ca se foloseste dar unde se respecta firmele in alte tari au in dotare asa ceva, de aia zic poate e si pentru masina mica

| AresLusitani a răspuns:

Da reductor din ăla pentru camioane am văzut și eu, dar la mașină nu cred că e cazul să ai așa ceva, sau cel puțin nu prea este pe la noi așa ceva, oricum ar fi destul de comod cu unul din ăla, mult mai bine decât să sari pe cheie laughing

| mgtow explică (pentru AresLusitani):

Am vorbit cu unu si imi face rost pentru masina, deci este. Mi s-a rupt manivela cu care desfaceam prezoanele era in forma de L si se invartea atat aia de la prezon cat si cea care facea presiune de desfacere

| AresLusitani a răspuns (pentru mgtow):

Deci daca este asa ceva e foarte ok, o sa ma interesez si eu de unul sa vad daca o sa gasesc pe undeva, oricum, sa-l folosesti sanatos si sarbatori fericite!