| EmilTraian95 a întrebat:

Exista vreo masina pe benzina care cu 5 oameni cu o medie de 80 de kg sa scoata consum de 6 l/100 in oras? ma refer sa fie fabricata in perioada 2000-2006

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

S ar putea sa ai o sansa cu un logan daca il conduci cum trebuie

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cam greu de crezut.
Poate ceva in genul Polo 1.0, Corsa 1.0 sau Clio 1.2, dar nu garantez 6l/100km. Poate 7.
Loganul 1.2 16V are consum foarte mic, inclusiv in oras, dar e total lipsit de putere, si e fabricat dupa 2006. E aproximativ acelasi motor ca si pe Clio. Sunt foarte fiabile, daca iei Clio scurt, e foarte ok, se misca bine, fiind mult mai micut decat Logan.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu scoti 6 in oras, n-ai cum. Poate daca mergi numai noaptea intr-un oras gen Sangeorz Bai.

| Sarcopt a răspuns:

Depinde de motorul maşinii, uităte la VW UP sau la Reno Clio dizel

| suntserios a răspuns (pentru Sarcopt):

Hahahaha, omul intreaba de o masina cu 5 locuri si benzina si tu ii zici de una cu 2 locuri si una diesel?