| gtr2rr3 a întrebat:

Funda!
Ma lămurește si pe mine cineva cum sta treaba din ultima vreme cu "mașina in rate doar cu buletinul" ce semnifica si ce legatura are banca cu asta? Ca nu cred ca e nimeni dement sa dea o mașină doar dupa o copie de buletin si cu speranta ca va primi ceva bani.
Deci...care sunt pasii, ce castiga samsarii din asta si daca e țeapă sau nu?

2 răspunsuri:
| slalomprintrecretini a răspuns:

Te duci la masina care o vrei și care scrie că se dă în rate cu buletinul iar ei îți fac o simulare la un IFN.
O sa dai înapoi cam de 2 ori prețul pe care îl are mașina. Succes!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu îți dă nimeni mașina doar pe baza buletinului. Însă acum băncile au acces la bazele de date ale anafului unde doar pe baza buletinului îți pot verifica mult mai ușor dosarul pentru credit.