| kazaryon a întrebat:

Funda. Vreau sa vand o masina cu un pret relativ mic, totusi nu gasesc cumparator. Am pus-o pe OLX, pe Tocmai si nu a venit nimeni sa o vada desi anunturile mele cumulat au depasit 8 000 de vizite. Si cand ma gandesc ca e masina din 2006 sub 2000 de euro. Ceva sfaturi? Unde as putea sa mai pun anuntul? Sau cum sa fac mai multe vizite?

7 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Si eu incerc sa vand un scuter pe olx la un pret pe care nu l-am vazut nicaieri (mic) si nu il cumpara nimeni...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai in primul rand pune si tu anuntul pe un site specializat in auto nu pe olx sau tocmai.

Si anuntul tau pare foarte suspect, masina de 8 ani sub 2000 euro?

| kazaryon explică (pentru suntserios):

Da pentru ca e Renault

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai primit vreun telefon? Pozele sunt calumea? Ce descriere ai pus? Ai precizat de taxa auto/posibilitate comodat?

| Figgernaggot a răspuns:

Schimba siteurile. Nimeni nu se uita pe olx, tocmai sau okazii dupa masini. Autovit.ro auto.ro bestauto.ro etc

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Figgernaggot):

"Nimeni" se uita pe olx si tocmai. Ma ocup cu samsareala de cate ori am ocazia, si cunostintele mele (samsari mari) doar pe astea doua posteaza. Pe cele de profil auto, anunturile sunt cu plata, si numai dealerii isi permit acele taxe.
Tocmai.ro si OLX.ro sunt cele mai populare.

| Figgernaggot a răspuns:

Poti sa cauti grupuri gen bazar auto pe facebook si sa postezi si acolo.