| gasco1180 a întrebat:

In februarie voi implini 18 ani, si ma gandesc la prima masina.De preferat as vrea sa fie una cu cel putin 300cp nu vreau sa sun ca un inganfat sau un baiat de bani gata pentru ca nu sunt, pur si simplu ma pricep la condus simi plac masinile mai puternice.Initial ma gandeam la un Subaru Impreza sau un Mitsubishi evo 9, dar totusi pentru prima masina chair si second hand sunt destul de piperate la pret, ex subaru de 498 cp 20 000 euro, mitsubishi evo 9 458 cp 25 000 euro, etc.Si un Hyundai coupe m-ar interesa, totusi am nevoie de ajutorul vostru cu niste sfaturi si daca se poate de la cunoscatori nu din auzite.
1. De unde pot achizitiona o masina la un pret destul de bun si de preferat sa fie coupe?
2. Cam cat de costisitoare este taxa de imatriculare?
3. Masinile cu volan pe dreapta se vand foarte ieftine si din cate stiu eu ma mai costa 2000 de euro sa ii pun volan pe dreapta, este adevarat?
Multumesc tuturor celor care au citit si mi-au dat un raspuns!

2 răspunsuri:
| andrasstefan a răspuns:

Amice,pentru inceput ai putea incepe cu o mazda rx8 care are 240 de cai si gasesti in anglia si chiar in Romania la preturi de sub 10.000 de euro cu an de fabricatie 2007, 2008.ca sa nu mai schimbi volanul o poti inmatricula la bulgari, costa cam 350, 450 de euro in fuctie de firma si poti aranja tot la ei ca sa iti schimbe si volanul.mazda rx8 are un design interesant si datorita motorului sau Wankel( scuze daca am scris gresit) are un cuplu si o forta de tractiune mult mai mare.in plus daca doresti ai putea opta pentru o mazda rx8 de 130 de cai putere si motor de 1300. cealalta mazda are motor de 2.400. consuma cam 20 de litri la suta daca mergi agresiv si cam12, 15 daca mergi normal.so have fun.id mess: numaisuntsingur

| outlander2007 a răspuns:

Incearca si un VW Golf IV 2.8 V6 4Motion, este o masina destul de buna, una in stare buna costa cam 8-9000 de euro.