| Fanu23 a întrebat:

Hei TPU, vreau sa stiu cum pot face un consum cat mai reduz la Mazda RX 8, cum trebuie sa o turez sa consuma cat mai putin si ce trebuie sa ii adaug in plus sa-mi manance mai putin, ce componente, de exemplu sa zicem ca mazda consuma 10 si eu vreau sa reduc la 7 sau la 6 si sa ii pun si gpl.pot face acest lucru, si nu conteaza cat m-ar costa pentru ca sa cumpar piesele sau sa le montez
Cel mai bun raspuns are funda big grin

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Motorul ala rotativ nu a fost facut pentru consum... si gpl la motor rotativ s ar putea sa fii singurul care isi doreste asa ceva.

rx8 ala e o masina speciala cu un motor special, daca nu esti capabil sa o intretii ce rost mai are sa o cumperi?

| Fanu23 explică (pentru suntserios):

In afara de GPL piese care pot face un consum redus, cum ar fi turbina...cred

| suntserios a răspuns (pentru Fanu23):

Ma repet, care e scopul sa iei masina aia si sa o distrugi? Daca nu iti permiti sa intretii si sa folosesti un RX-8 nu il lua. Ai 1000 de variante de masini pe care poti sa le modifici cum vrei tu.

Esti mai rau ca aia care au Land Rover de 90. 000euro si i au pus gpl

| Fanu23 explică (pentru suntserios):

Mda..frate nu am stiut, ce tot ma criticati... ca e TPU am pus intrebare ba, puteti sa-mi raspundeti frumos fara sa ma criticati

| SomeRomanianGuy a răspuns:

Stai un pic ca nu-mi revin inca: tu-ti iei RX-8 ca sa o pui pe GPL? Are you f*cking retard? Dude, aia e masina pentru turatii si forja, motorul ala pur si simplu nu se simte bine daca mergi cu el batraneste, subturat sau pe gaz ("gizaz").
Deci, recapitulez: iti iei sau ai RX-8 si te uiti la consum?

Ai de pl mea...