| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa cumpar un PC de pe altex.ro Are doar 4gb ram, doresc sa ii mai adaug inca 4. Am inteles ca trebuie luat pe componente si la finalizare sa precizez ca doresc asamblarea. Intrebarea ar fi daca il iau pe componente si ii mai adaug 4gb, pot plati in rate? Sa zicem ca se face un total de 2500ron, pot plati in rate pentru toate piesele?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Nu recomand sa iei pc de la altex pentru ca e gata asamblat.Ai o sursa praf in el, mai mult ca sigur, preturi peste piata, iar garantia mica. Sa nu mai zic, daca mai adaugi ram sau alte minuni, adio garantie. Eu recomand sa faci de la zero un pc pe componente, ca iesi mult mai bine.
Recomand asa sa iei pe piese http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/878968/ (poti sa faci si rate). Am scris acolo cum e cu asamblarea. Poti sa cumperi si de acolo cu rate.

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Cum a spus si antevorbitorul meu, NU lua de pe Altex! Calculatoarele se iau de la magazine specializate si ti-l configurezi tu!