| larisu a întrebat:

Hey! sunt la a-4 sedinta de condus si intructoru spune ca o sa iau permisu greu voi de la a cata sedinta v-ati dat drumu? Imi place sa conduc da nu il mai suport pe intructor nu imi place cum vb cu mine voi ce sfat imi dati?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Poti sa alegi alt instructor. sau poti vorbi cu el sa te trateze ca o persoana normala, chit ca e un imbecil. la urma urmei tu il platesti pe el.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De dat drumu cum iti zici tu o sa se intample dupa cateva sute de km dupa ce iti iei permisul. Cat ai sa fii cu instructorul sau cineva care iti da indicatii in dreapta mereu o sa ai retineri. Dar e bine, asa trebuie sa inveti sa conduci, sub presiune

| LiVeeee a răspuns:

Chestia cu "dat drumu" depinde de fiecare persoană în parte.
Şoferia o înveţi în momentul când ai luat permisul şi calătoreşti cât mai mult cu maşina,nu în timpul şcolii.
În timpul şcolii,înveţi doar"bazele ei", să zic aşa.
Experienţa adevărată o capeţi mergând cât mai mult timp cu maşina.
Cât despre felul cum îţi vorbeşte instructorul tău, mai exact ce-ţi face, ce-ţi spune?
Te jigneşte, te ceartă sau...

| Brit a răspuns:

Buna sfatul meu pentru tine este sa ai incredere in tine pentru ca pe parcurs a cateva sedinte iti vei da drumul si nu il asculta pe instrucor ca o sa iei carnetul greu doar vrea sa te sperie! Uni instructori recurg la anumite tehnici prina speria elevul crrzand ca isi va da mult mai mult silinta.
Avand in vedere ca nu iti place cum vb cu tine ar trebui sa te transferi la alt instructot.
Sper va te-am ajutat!
Ps:Am doar 14ani dar sunt pasionata de masini si stiu sa conduc de 4 ani.

| Brit a răspuns:

Buna sfatul meu pentru tine este sa ai incredere in tine pentru ca pe parcurs a cateva sedinte iti vei da drumul si nu il asculta pe instrucor ca o sa iei carnetul greu doar vrea sa te sperie! Uni instructori recurg la anumite tehnici prina a speria elevul crezand ca isi va da mult mai mult silinta.
Avand in vedere ca nu iti place cum vb cu tine ar trebui sa te transferi la alt instructot.
Sper va te-am ajutat!
Ps:Am doar 14ani dar sunt pasionata de masini si stiu sa conduc de 4 ani.