| larisu a întrebat:

Hey! sunt la a-4 sedinta de condus si intructoru spune ca o sa iau permisu greu voi de la a cata sedinta v-ati dat drumu? Imi place sa conduc da nu il mai suport pe intructor nu imi place cum vb cu mine voi ce sfat imi dati?

Răspuns Câştigător
| Caprio a răspuns:

1) Simplu, ceri sa-ti schimbe instructorul pentru ca ala e pus acolo sa aiba rabdare, sa-ti ridice moralul si sa-ti spuna unde ai gresit. Daca cel care e pus acolo sa te invete nu face altceva decat sa te demoralizeze e cazul sa ceri un altul.
(Banuiesc ca din cauza lui ai senzatia ca te descurci prost in trafic )

2) Sa stii ca iti poti da drumul oricand la condus, e ca mersul pe bicicleta, pana inveti singura fara ajutor. Doar ca acum la inceput ai nevoie sa fi foarte atenta in trafic, prudenta si intotdeauna sa anticipezi miscarile celui din fata ta si INTOTDEAUNA sa pastrezi distanta (10-15 metri).Iar nu in ultimul rand STRESUL e un factor care te distruge in trafic ( iti spun din experienta propie si nici acum nu sunt stapan pe mine in unele situatii) nu fi stresata, stai degajata la volan si cauta sa stai intr-o pozitie cat mai confortabila ( conteaza si asta pentru mine) in rest succes.

Opinie : Iti spun eu ca esti o soferita excelenta numai ca ai dat de un dobitoc satul de meseria de instructor auto.

| Caprio a răspuns (pentru Caprio):

Sa "aibe" rabdare scuze.

1 răspuns: