| AllForOneAndOneForAll a întrebat:

Hey TPU.ce trebuie sa contina masina sa nu am probleme cu politia in afara de trusa medicala si in general si pe timp de iarna

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Stingator de incendiu, cauciucuri de iarna sau sezoniere (valabile pentru toate anotimpurile), actele masinii in regula si afurisita de rovinieta. Permisul in portofel sa il detii.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Art.8 – Pentru a fi conduse pe drumurile publice, fiecare autovehicul şi tramvai trebuie sa fie dotat cu trusă medicală de prim ajutor, două triunghiuri reflectorizante şi un stingător de incendiu, omologate.

Doua triunghiuri, atentie.

| Maioru a răspuns:

Trusa medicala, doua triunghiuri reflectorizante, stingator de incendiu si iarna lanturi pentru rotile pe fata eventual si o lopetica cu un saculet cu nisip

| AlexandrulS a răspuns:

Pei trebuie trusa medicala, "triunghi" reflectorizant, si o vesta reflectorizanta aaa da si era sa uit daca esti din Bucuresti neaparat o bata sau un pistol (nu sti niciodata cand dai peste "bulibasa" la semafor! Iar pe timp de iarna. o lopata, un lant care sa il pui sub roata ca sa iesi de pe gheata, multa apa potabila mancare pentru vreo 3-10 saptamani (asta in caz ca vrei sa intri pe DN) (Bine. se anuleaza tot daca nu te gaseste nimeni in 10 saptamani. dar incearca ca nu se stie niciodata cand trece o caruta ceva) sau poti astepta vara sa se topeasca zapada. Bafta!

| drive a răspuns:

Pai trebuie sa ai rovineta, pe timp de iarna trebuie sa ai lopata rozo de iarna si lanturi pentru a le atasa la roti in cazul in care zapada este mare. sper ca t'am ajutat.