| AlexDorinel a întrebat:

Https://m.mediafax.ro/......e-20247064

De ce romanii cumpăra mașini straine iar europenii mașini romanesti? Adica noi suntem săraci da avem fițe și aia au bani da totuși își iau mașini modeste.

Cum vine asta?))

13 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

De ce repeti intrebarile?! Ai mai deschis la fel acum 6 ore.

| Xpressurself a răspuns (pentru Mosotti):

Ca sa o reactualizeze.

| Mosotti a răspuns (pentru Xpressurself):

Si nu contravine regulilor sa deschizi aceiasi intrebare de n ori?! Stiam ca pe nici un forum asta nu e permis, aici e? Nu de alta dar sa stiu si eu pentru mine la o adica.

| johnnny123 a răspuns:

Cei care-si cumpara masini peste posibilitatile lor financiare cauta validare prin masina pe care o conduc, adica in cel mai fals si irelevant mod cu putinta.

Oamenii cu posibilitati care-si cumpara Dacia sunt niste oameni practici pe care nu-i intereseaza sa impresioneze pe nimeni la semafor.

Este o diferenta de viziune si de abordare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam ai dreptate insfarsit și tu la partea asta. Unii au ultimul tel de iPhone dar au cod rosu de foame în burta.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Se spala cu hazna rolling on the floor e plina tara asta de cocalari, și de cocalari care ne fac de cacao peste tot în Europa.
Bine, ca mai sunt și oameni valoroși printre ăștia ca era teroare. rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Sunt și romani care ne fac de ras în Europa, dar țiganii mai mult.

| Xpressurself a răspuns:

Nu sunt asa bogati nici cei din alte tari. Traiesc si ei cum pot. Dacia apartine Renault, doar 2% din profit ne revine noua. Si pardon, cand zic noua ma refer la guvernul tarii ca vezi si tu drumurile noastre cum sunt. Deci la noi ajunge cam 0.001
Umanitatatea este adormita tocmai din cauza idolatriei banuli si mai ales pentru ca nu cunosc si nici nu vor sa cunoasca adevarul.
Sa ai o bunuri scumpe, masina, casa luate pe credit, nu inseamna sa fii bogat, inseamna sa platesti taxa de smecher la banci.

| suntserios a răspuns (pentru Xpressurself):

La noi ajunge 0.001

Da tu ai idee la cati oameni da de munca Dacia?

| JustDeedee a răspuns:

Nu vreau să dau cu hate, dar... „românii cumpără mașini străine, iar europenii mașini românești"... thinking România nu face parte din Europa sau cum? happy

Răspuns utilizator avertizat