| anonim_4396 a întrebat:

In Bucuresti de ce sunt numerotate locurile de parcare din fata blocului meu si daca un om si-a scris nr de la masina pe asfalt inseamna ca este al lui?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| sonya a răspuns:

Buna,

Locurile de parcare sunt numerotate de cei care se ocupa de ele. In schimb, daca cineva si-a scris nr. de la masina la un loc de parcare inseamna ca este al lui. Daca el a platit pentru acel loc are tot dreptul de a-si scrie nr. Daca nu, te poti parca linistit acolo.

In concluzie, daca persoana a platit pentru acea parcare este locul lui si tu nu ai voie sa te parchezi acolo deoarece poate sa iti ridice masina.

Pa, pa.

| soffie a răspuns:

Din moment ce s-ia scris nr de la masina, da.Este locul lui de parcare acum

| stefan1707 a răspuns:

Nu omule sunt numerotate pentru ca fiecare sa aiba numarul lui si nu are cum sa isi scrie nr pe sosea si sa fie al lui