| CiprianDCY a întrebat:

In cate sec prinde 100Kmh daewoo tico turat la maxim? Si care esti viteza maxima? Offer funda.

7 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Când era nou, teoretic atingea suta în 17, 5 secunde, dar trebuia să ai rezervorul aproape gol, portbagajul gol și un șofer ceva mai subțirel, altfel cam în 20 de secunde.
Pe hârtie era mai rapid decât o Dacia 1310, dar nu și pe asfalt.
Cât despre viteza maximă, pe talon viteza maximă constructivă este 143Km/h, dar în realitate, nu cred că se poate atinge.

| IMC90 a răspuns:

Vrei sa zici in cate minute laughing Viteza maxima nu stiu, probabil se duce la 130-140 daca o omori... Dar sari de pe sosea cu el la viteza aia.

| CiprianDCY explică:

Cum wa in 17.5 sec cand eu vad "tarani" cu tico ca le tureaza si se duce rapid acu' la 100...Nemodificata masina.e si usor

| CiprianDCY explică:

Ma si miram cum dracu o cutie ca tico se duce asa repede

| 0rlando a răspuns (pentru CiprianDCY):

Probabil afișa kilometrajul greșit, Tico pur și simplu nu are cum să fugă mai tare de atât, că nu duce motorașul.

| sdante a răspuns:

Din specificatiile tehnice:
Viteza maxima: 143 km/h
0-100 km/h: 17.5 sec

| Dady_Bigg_1989 a răspuns:

Pentru cei care vorbesc fara sa stie... Am un Tico din 95 cu motor de 800 cmc, cu aproape 300.000 km la bord si ating cu el lejer 160! De la 0 - 100 nu stiu cat face dar va spun ca nici o dacie nu sta in fata mea!