| Ramo137 a întrebat:

In legatura cu permisul auto, categoria B. niste sfaturi inainte de a da la scoala de soferi? sincer nu m-i se pare greu deloc. am luat sala cu 25 pe internet si am invatat singura 3-4 zile big grin atat, dar am cateva nelamuriri.
care e diferenta dintre drum national, judetean, comunal?
ce inseamna zona rezidentiala?

bine..si la traseu nu stiu inca, sfaturi ceva? multumesc anticipat dau funda!

Răspuns Câştigător
| BJK1903 a răspuns:

Nu stiu cum ai luat tu 25 la chestionar cand nu stii niste reguli generale. Si eu saptama viitoare dau sala si nu am citit cartea recunosc, dar am facut chestionare la greu. Stiu aproape 1000 de intrebari din 1117 care sunt pentru CAT.B. La traseu cand urci in masina cu politistul iti asezi prima data scaunul, dupa oglinzile retrovizoare si iti pui centura. Sa ai grija la semne, politistul o sa te "incerce" si o sa te puna sa opresti in zona de Stationare interzisa, Oprire si sa ai grija si la strazile unde nu ai voie sa intri. Numai bine, si apucate sa inveti si sa dai de carnet si sa nu ne mai spui tu noua care rupem chestionarele in 2 ca sa luam sala cu 22(sau mai mult) si tu intr-un singur chestionare iei cu 25.

| stfnn a răspuns (pentru BJK1903):

Teoretic nu mai are voie sa faca lucrul asta. Este interzis.

| BJK1903 a răspuns (pentru stfnn):

Scuza-ma dar nu inteleg, cine nu mai are voie sa faca asta? Politistul?

| Ramo137 explică (pentru BJK1903):

Da pai nu am invatat decat din chestionare..si eu am facut foarte multe, stau 4-5 ore pe zi si tot invat si fac. Nu stau degeaba
. De luna viitoare vreau sa incep scoala. mult succes si tie! happy mersi de raspuns

| BJK1903 a răspuns (pentru Ramo137):

Multumesc frumos, sa faci multe chestionare. Fa pe www.drpciv.ro si www.chestionare.auto15.ro si sigur o sa il ei. Eu azi am facut peste 45 de chestionare si am picat aproape 7-8.

| Ramo137 explică (pentru BJK1903):

Multumesc pentru site-uri :D eu fac de aici: http://www.scoalarutiera.ro/chestionare-drpciv

iti explica si video daca ai gresit

| BJK1903 a răspuns (pentru Ramo137):

E bun si ala...Fa unde crezi, eu acum fac pe drpciv ca intrebarile dupa site o sa imi pice la sala. Si din 50, vreo 40. Conteaza sa iau sala din prima si la traseu nu am probleme, conduc bine nu am probleme, doar ca sunt agresiv cu pedalele dar o sa remediez problema. happy Succes si sa ei sala si traseul din prima happy

| Ramo137 explică (pentru BJK1903):

Multumesc la fel! big grin

| stfnn a răspuns (pentru BJK1903):

Da, politistul.

| BJK1903 a răspuns (pentru stfnn):

Am inteles, e bine daca nu mai poate sa faca asa. happy

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Serios, ai luat 25 puncte si nu stii care e diferenta intre drumuri?
dupa cum le zice si numele sunt diverse categorii de drumuri dupa importanta acestora

| Sellak a răspuns:

Ai nevoie de mai mult de 4 zile. Fa multe chiestionare iar cand ajungi sa iei 7 - 8 chiestionare din 10 atunci poti sa mergi la salahappy

Citeste si legislatia de vreo 2 ori, asta o sa-ti raspunda si la intrebariile de mai sus happy

Succes!

| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

Voi fetele"nu mi se pare deloc greu! " Sunteti zeite la volan...toti se roaga de voi.

| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

Spre binele nervilor nostri sper sa pici!

| stfnn a răspuns:

Cand o sa iei majoritatea chestionarelor cu 25 atunci o sa fii pregatita.