| anonim_4396 a întrebat:

În majoritatea cazurilor cu ce treaptă de viteză se circulă în sensul giratoriu?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De obicei in treapta a 2 a.

suntserios
| suntserios a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

| gheorghe699 a răspuns:

In treapta 2, pentru ca inainte sa intri in giratoriu de obicei te opresti

| AdiZNoni a răspuns:

Mereu trebuie să asculți motorul. Fie benzină sau motorină, dacă în treapta în care ești în momentul în care intri în giratoriu, urlă și e turat mult, trebuie să schimbi într-o viteză superioară. Dacă se îneacă și e subturat, schimbă într-o viteză inferioară.

De obicei, dacă e benzină poți să menții treapta de viteză în turații mai mari și mai puțin în turații mici. La motorină invers, o poți ține puțin în trepte mari și mai mult în trepte mici.

| Mariusgeo a răspuns:

Prima treapta, înainte sa intri te asiguri și îi dai bătăi