| Feyenooord666666 a întrebat:

Jantele de aliaj se degradeaza pe timp de iarna oare de la solutia folosita pentru curatarea drumurilor?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Toata masina se degradeaza pe timp de iarna de la solutiile aplicate pe drum, mai ales in zonele in care se pune si sare.
Jantele de aliaj nu sunt mai sensibile decat cele de tabla, poate chiar mai rezistente.
Jantele de tabla le cumperi noi, iar dupa o iarna sunt maro de rugina.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu are cum. poate de la pietrele care sar in rest imposibil

| Sanziana88 a răspuns:

Poti folosi astfel de produse ca sa eviti acest lucru: https://www.autobob.ro/solutii-curatare-jante-anvelope