| bazildumitru a întrebat:

La ce se refera ICE (In Car Entertainment)?

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

ICE in sensul de In Car Entertainment cuprinde toata aparatura masinii folosita pentru distractie, respectiv: radio, cd/dvd/mp3 player, emulator FM, amplificatoare, displayuri, TV, instalatii de sonorizare samd.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Mai era un ICE si la noi... Venea de la "In Case of Emergency"... E indicat ca numele persoanelor importante sa le ai trecute in telefon ca ICE respectiv ICE1, 2 etc... In momentul in care vei fi implicat intr-un accident de masina... sau vei avea probleme grave vor si sunate persoanele pe care le ai notate in telefon cu acest nume. Acest "sistem" exista si in alte tari si a fost implementat si la noi de curand.

| selef a răspuns:

Inter City Expres (in Germania)

cami
| cami a răspuns:

Tot ce cuprinde confortul, si buna protectie, insa entertainment(lb eng)= distractie

| wizard_cristi a răspuns:

ICE sunt trenurile Inter City din Germania. Sunt considerate cele mai luxoase si mai rapide trenuri din Europa si au un sistem bine dezvoltat acoperind marile orase germane dar si unele capitale europene apropiate Germaniei (Viena, Bruxelles, Amsterdam, Paris). http://en.wikipedia.org/wiki/InterCityExpress